Bizi Takip Edin

Magazin

Atilla Taş hakkında savcı mütalaasını açıkladı

Yayınlandı

Tarih

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin davasında aldığı ceza Yargıtayda bozularak yeniden yargılanan şarkıcı Atilla Taş hakkında savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, Taş hakkında “Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret” ve “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçlarından toplam 6 yıl 1 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuksuz sanık Atilla Taş katılmazken, sanık avukatı hazır bulundu. Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan savcı, dosya kapsamına göre Yargıtayın bozma ilamına göre örgütle organik bağ kurduğuna dair yeterli delil bulunmayan sanığın eylemlerinin “Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret” ve “Devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçlarını oluşturduğu gerekçesiyle bu suçlardan toplam 1 yıl 11 ay 15 günden 6 yıl 1 aya kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Taşın avukatı, mütalaaya karşı savunma yapabilmek için süre talep etti. Mahkeme heyeti, sanık avukatına savunmasını hazırlayabilmesi için süre vererek duruşmayı erteledi.

DAVANIN GEÇMİŞİ

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖnün medya yapılanmasına ilişkin, “örgüt üyeliği” ve “darbeye teşebbüs” suçlarından haklarında dava açılan 20si tutuklu 29 sanığın yargılandığı davayı 8 Mart 2018de karara bağlamıştı. Firari sanıklar Bülent Ceyhan, Said Sefa ile Emre Soncan hakkındaki davanın ayrılmasına karar veren mahkeme heyeti, tutuksuz sanık Muhterem Tanıkın beraatini kararlaştırmıştı.Sanık Atilla Taşın, “örgüte yardım etmek” suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün, aynı suçtan sanık Murat Aksoyun da 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Aralarında Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Hanım Büşra Erdalın bulunduğu 11 sanık “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezasına; sanıklar Ahmet Memiş, Ali Akkuşunda arasında bulunduğu 12 sanık ise aynı suçtan 7 yıl 6şar ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Yargıtay 16. Ceza Dairesi de 6 Mart 2020de sanıklar Ahmet Memiş, Ali Akkuş, Cemal Azmi Kalyoncu, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Ünal Tanık, Yakup Çetin, Yetkin Yıldız ve Atilla Taş yönünden verilen hükümlerin bozulmasına karar vermişti. Diğer 17 sanık hakkında verilen cezalar ise onanmıştı.

Okumaya Devam Et
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Magazin

Ünlü oyuncu baba oldu

Yayınlandı

Tarih

Editör

Çok Güzel Hareketler Bunlar 2’de skeç yazarlığı ve oyunculuk yapan Atakan Çelik sosyal medya sayfasından bir fotoğraf paylaşarak baba olduğunu duyurdu.

‘Çok Güzel Hareketler 2’nin skeç yazarlarından ve oyuncularından Atakan Çelik, 2017’de Zeynep Mızrak Çelik ile nikâh masasına oturmuştu. Çiftten müjdeli haber geldi. İkilinin kızları Nefes, dünyaya geldi. Çift, bebeklerini kucaklarına alarak ilk kez anne-baba olmanın sevincini yaşadı. Çelik, kızıyla birlikte verdiği bu fotoğrafı sosyal medya hesabından yayınladı. Ünlü oyuncu, Sen gel yine Nefes’im ol, yarınlara hevesim ol ifadelerini kullandı.

Okumaya Devam Et

Magazin

Bülent Erkol’dan Müslüm gürses çalışması

Yayınlandı

Tarih

Editör

BÜLENT ERKOL değerli üstadımız AHMET SELÇUK İLKAN
şarkılarıyla günümüze taht kurmuştu ve yine yepyeni şarkısıyla “SENİ YAZDIM
KALBİME” eseri ile ve yepyeni yorumuyla siz değerli dinleyicilerimizle
buluşturarak yine müzik piyasasında yerini buldu.

Çok yakın zamanda 4’üncü şarkımız ve 7 şarkılık albümü ile çok hızlı bir şekilde devam edeceğini söyledi

Okumaya Devam Et

Magazin

Sanatçı Sheri Deniz bu ara herkes ‘Sussun’ diyor

Yayınlandı

Tarih

Editör

Sanatçı bu ara herkes Sussun diyor.

Sheri Deniz’in yeni şarkısı “Suskunum” 27 Haziran da tüm dijital platformlarda yerini alacak. Şarkının bir özelliği aylar önce bitmiş olmasına rağmen zaman açısından karar verilmediğinden gecikmeli çıkıyor, Şarkının amacı içimize çekilip sessiz kalmayı ve meditasyonu anımsatmaktı,  buna göre yazıldı. Ama bu ara insanlar hayal kırıklığı yaşıyor, kızgın, mutsuz olmasından bu zamana uygun bulduğunu belirtti. Bayramda çıkmasına karar verdi. Sözler tam bu zamana uymuş oldu.

Sheri Deniz her yaptığım şarkım geleceğin bilgilerini barındırıyor diyor, geleceği görmek gibi. Duru görüm açık ondan sanırım. Güzel bir Şarkı oldu dedi. Şarkının Söz ve Bestesi  Kendisine ait, Aranje  Ozan Kavasoğullarına, Yapım MGM müzikten çıktı. Klibide yine Aranjör ve Sanatçı Arkadaşı Yücel Karakuş  çekti, 

Klipte netd de yayında olacak. Sessiz ve huzur içinde kalıp sadece izleyici olun diyor.
Emeği geçen güzel ruhlara teşekkür ederim.

Okumaya Devam Et

Çok Okunanlar