Bizi Takip Edin

Siyaset

CHP’li isimden çok konuşulacak açıklama! Kemal bey olay çıkmadan açıklama yapmalıydı

Yayınlandı

Tarih

Eski Devlet Bakanı ve CHP’li Mehmet Sevigen, 7’li koalisyonun adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 28 Mayıs Pazar günkü ikinci tur seçimiyle ilgili konuşan Sevigen, “HDP ile berabersek oy alamayız” ifadesinde bulundu.

Eski Devlet Bakanı ve CHP’li Mehmet Sevigen bugün bir televizyon programına katıldı. 7’li koalisyonun adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu bir kez daha eleştiren Sevigen, depremzedeleri hedef alan vicdansızlara da tepki gösterdi.

İşte Sevigen’in çok konuşulacak açıklamaları…

Bu yardım Allah’la kulun arasında. Onlar sizden yardım talep etmediler. Devlet yardım etti, kurumlar yardım istedi. Bir elin verdiğini diğer el görmez. Biz ne zaman bu kadar nefret ettik.

Türkiye böyle değildi. Vali Bey araya girmiş problem çözülmüş. Bana göre bu bir hatırlatmadır diye düşünüyorum.

Bunun kabahati çoğunlukla muhalefet partisinde. Deprem bölgesi şuna inanmadı. Kemal Kılıçdaroğlu “bedavaya vereceğim” dedi.

Erdoğan’ın yapacaklarına inandıkları için verdiler. Gerçekte de bir algı yapmaya çalıştı ama insanlar görüyor. İzmir’deki Van’daki depremlerde bir anda devreye girdiler ve kısa süre içinde verilen sözleri yaptılar.

Tayyip Bey’e oy verdiler diye düşmanımız mı? Biz bu yıllardır bu kabahati halkta bulduğumuz için yaşıyoruz. Bu bakanlar gece gündüz orada yattılar.

Bizimkiler de Kemal Bey’le gittiler 40 haramiler tur atıp geldiler. O bölgede gösterdiğin milletvekillerinde. Çoğu da bizim milletvekillerimiz değil.

O insanlar gerçekten çok yaralı. Daha mezarlarını bulamayan insanlar var. Gidip onlara sarılın gönüllerini alın. O insanları suçladığımız sürece ömür boyu iktidara gelemeyiz. O tweet atanlar bize oy vermemişlerdir. Çoğunluğu yurt dışında ve Tayyip Erdoğan düşmanlığından yaptılar.

“KEMAL BEY’İN O AÇIKLAMAYI YAPMASI LAZIMDI”

Geç değerlendirildi. Tekirdağ’daki olay çıkmadan önce Kemal Bey’in o açıklamayı yapması lazımdı. Genel Başkansan kurumu da halkı da koruyacaksın. Bunu yapamıyor.

“O MASAYA ÖYLE VURURKEN…”

Kemal Bey diyor ki, “Ben seçimi kaybetsem bile gitmeyeceğim.” Belediye Başkanlarına, üyelere, partilere söylüyor. “Daha 1 yıl buradayım” diye feryat ediyor. İlk defa bir genel başkan enteresan. Ben kaybettiğim için özür diliyorum. O masaya öyle vururken de arkadaşlarına gözdağı verilir mi ya. Bu tavır bile insanları korkutmuştur. İntikam mı alacaksınız, hesap mı soracaksınız milletten?

“HDP İLE BERABERSEK OY ALAMAYIZ”

Senin istifa etmen lazım. Ekrem Bey ve Canan Hanımı çağırmış. Onlar da bir araya gelmek istemiyorlar. Anlaşamıyorlar. Anlaşamadıkları için Mehmet Ali Bey’i göndermiş. Sırf Ekrem Bey’le beraber olmamak için. Bir söz vardır; “Kavgalı eve kız vermezler, kavgalı partiye de oy vermezler.” İlk defa bir şansımız vardı, o şansı kaybettik.

Siyaset

Akşener’den CHP itirafı: Hayatımın en büyük pişmanlığı

Yayınlandı

Tarih

Editör

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında 6’lı masayı resmen dağıttı. Akşener, “Bu parti seçime girebilsin diye CHP’den 15 milletvekili istedik. Hayatımın en büyük pişmanlığıdır. Bundan sonra size hayatta başarılar diliyorum.” dedi.

Partisinin olağan kurultayında açıklama yapan İyi Parti Genel Başkanı Akşener, CHP’ye ilişkin çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Akşener, “Bu parti seçime girebilsin diye CHP’den 15 milletvekili istedik. Hayatımın en büyük pişmanlığıdır. Bundan sonra size hayatta başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Okumaya Devam Et

Siyaset

Numan Kurtulmuş, Mevlana Müzesi’ni ziyaret etti

Yayınlandı

Tarih

Editör


TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Önümüzdeki dönemde TBMM’nin çalışmalarında buradan ve milli değerlerimizden aldığımız güçle, Türkiye’nin daha da yücelmesi ve yükselmesi, Türkiye’nin cumhuriyetimizin ikinci asrında sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye’nin yüz yılı olması için gayretle mücadele edeceğiz.” dedi.

Kurtulmuş, bir dizi ziyaret için geldiği Konya’da, tarihi Alaaddin Camisi avlusunda Selçuklu Sultanları Türbesi Nöbet Değişimi Töreni’ne katıldı.

Daha sonra Mevlana Müzesi’ni ziyaret eden Kurtulmuş, Hazreti Mevlana’nın sandukası başında dua etti, müzedeki vatandaşlarla sohbet etti.

Kurtulmuş, burada yaptığı açıklamada, Konya’da Anadolu irfanının önemli temsilcileri Hazreti Mevlana ile Şemsi Tebrizi’nin Anadolu’nun manevi mayasını yoğuran büyük zatlar olduğunu söyledi.

Alaaddin Tepesi’ndeki Sultanlar Türbesi’nde, bin yıldır bu yurdu millete vatan kılan Selçuklu sultanlarının kabirlerini ziyaret ettiklerini anımsatan Kurtulmuş, şunları belirtti:

“Anadolu’da illerimizde yapacağımız programların başlangıcını Konya’dan yapmış olduk. Önümüzdeki dönemde TBMM’nin çalışmalarında buradan ve milli değerlerimizden aldığımız güçle, Türkiye’nin daha da yücelmesi ve yükselmesi, Türkiye’nin cumhuriyetimizin ikinci asrında sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye’nin yüzyılı olması için gayretle mücadele edeceğiz. Bu vesileyle hem bizim millet geleneğimizin, devlet geleneğimizin önemli temsilcilerini saygıyla anıyoruz. Hem de Anadolu’nun mayasını, irfan hamuruyla yoğuran büyüklerimizi saygıyla, şükranla yad ediyoruz.”

Kurtulmuş, daha sonra Şemsi Tebrizi Türbesi’ni ziyaret etti.

Okumaya Devam Et

Siyaset

Türkiye elektronik seçime hazırlanıyor

Yayınlandı

Tarih

Editör

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, Türkiye’nin elektronik seçime geçmesinin şart olduğunu söyledi. Yener, yerel seçimlerden sonra çalışmaların hız kazanacağını açıkladı.


Elektronik seçim sistemi, ABD, İsviçre, Estonya, Brezilya gibi birçok ülkede kullanılıyor.

TRT Haber’den aktarılana göre, Türkiye’de bu konuda önümüzdeki günlerde somut adımlar atılacak. Sistem hakkında konuşan Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, Türkiye’nin bu sisteme geçmesinin şart olduğunu, yerel seçimlerden sonra çalışmaların hız kazanacağını söyledi.

Elektronik seçim sistemine geçilmesi için yasal düzenleme gerekiyor. Bunun için de parlamentoda grubu bulunan siyasi parti temsilcileriyle görüşme yapılması planlanıyor. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Yener, yasal düzenlemenin yapılması halinde elektronik seçim sistemine geçilebileceği görüşünde.

E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILABİLİR

Yener’e göre, elektronik seçim sisteminde Estonya iyi bir noktada. Estonya ile birlikte sistemi kullanan bazı ülkelerde inceleme yapılması da gündemde.

Yener, mühendislerle birlikte teknik altyapıya bakıldıktan sonra bir rota çizileceğini ifade ederek, seçimlerin e-Devlet üzerinden de olabileceğini vurguladı.

İLK ETAPTA YURT DIŞINDAKİ SEÇMEN ÜZERİNDEN DENENEBİLİR

Elektronik seçim sisteminin nasıl uygulanabileceğine dair de bilgi veren Yener, pilot bölge seçilebileceğine işaret etti, ilk planda yurt dışı seçmenin bu sistemde oy kullanması seçeneğinin değerlendirilebileceğini söyledi.

Elektronik oylama sistemine geçilmesi halinde Türkiye büyük bir maddi külfetten kurtulacak. Ayrıca seçmenler için yeni sistem büyük bir kolaylık olacak.

Okumaya Devam Et

Çok Okunanlar