Bizi Takip Edin

Siyaset

Erdoğan’dan:Kandil tepkisi: Bay bay Kemal teröristlerle el ele

Yayınlandı

Tarih

Başkan Erdoğan, Hatay’da konuştu. Başkan Erdoğan Hataylılara seslenerek, “Sizler, pek çok zorluğa rağmen iradenize, istikbalinize sahip çıktınız. Sizler, kendi dipsiz karanlıklarına milletimizi de sürüklemek isteyen koltuk sevdalılarına prim vermediniz” dedi. Başkan Erdoğan, 7’li koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi. Başkan Erdoğan, “Talimatı Kandil’deki teröristlerden almadık. Bunlar talimatı nereden alıyor? Kandil’den alıyor. Bay bay Kemal teröristlerle el ele, kol kola dolaşıyor. Bunlardan ülkeye fayda olmaz” ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan, Hatay’da açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Sizler milletimizin ebedi kardeşliğine asla leke sürmediniz

Şu anda, bütün olumsuzluklara rağmen alana gelen kardeşlerimizin sayısı 30 bin.

Biz kırk yıllık siyasi hayatımızda milletle inatlaşanlardan olmadık

Kabahati seçmende arama yerine kendimizi sorguluyoruz. Milletimize parmak sallamak yerine kendi içimize bakıyoruz, nerede eksiğimiz varsa onu düzeltmeye çalışıyoruz.

14 Mayıs’ta kararını şahsımızdan ve Cumhur ittifakından yana kullanan kardeşlerime özellikle bir kez daha diğer siyasi partilere oy veren vatandaşlarıma en kalbi şükranlarımı iletiyorum

“BİRLEŞTİRENLERDEN OLDUK”

21 yıllık iktidarlarımız döneminde millete tepeden bakanlardan olmadık. Hepsini zaferle kazandığımız 15 seçimin hiçbirinin ardından insanımızı tehdit etmedik, ayıranlardan, ayrıştıranlarda değil, birleştirenlerden olduk.

“CHP GENEL BAŞKANI GİBİ BİRİLERİNİ SUÇLAMIYORUZ”

CHP Genel Başkanı ve onun ardından gidenler gibi milleti suçlamıyoruz. Kimseyi tercihlerinden ötürü aşağılamıyor hakir görmüyoruz. Depremzedeleri siyasi tercihlerinden dolayı kapı dışarı etmek aklımızdan geçmedi

Asrın felaketi karşısında asrın dayanışmasını sergileyerek, hamdolsun yaralarımızı süratle sarmaya başladık.

Devletimiz ve Milletimiz tüm imkanlarını deprem bölgesi için seferber etti . CHP trolleri ‘bir daha size yardım göndermeyeceğiz’ diyor. Asrın Felaketi karşısında asrın dayanışmasını sergileyerek yaralarımızı süratle sardık“BUNLAR ZAVALLI”

Kardeşlerim birazdan Defne Hastanesini açacağız. Temelini attığımız zaman muhalefet ne dedi? ‘3 ayda hastane mi yapılır?’ dedi. Bunlar zavallı. Yaparsa AK Parti yapar

Defne’de Tayyip Erdoğan’a verilen oy yüzde 8.5, Bay Bay Kemal’e verilen oy 90.5. Biz, burada mezhebi bir ayrım var diye bu yatırımı yapmıyoruz. Eğer ben, bu ülkenin Cumhurbaşkanı’ysam, orada yaşayanlar da insan olduğuna göre “biz bu yatırımı yapmak zorundayız” dedik ve talimatı verdik.

Geçici barınma merkezleriyle 13 bine yakın iş yerimizi faaliyete geçirdik. Kalıcı konutların inşası devam ediyor, bunları da eylül-ekim aylarına kadar bitirmenin gayreti içerisindeyiz

Bugüne kadar sizlere karşı hep samimi davrandık, yalanla yatıp, yalanla kalkanlardan olmadık. Talimatı Kandil’deki teröristlerden almadık. Bunlar talimatı Kandil’den alıyor.

Bunlar talimatı nereden alıyor? Kandil’den alıyor. Bay bay Kemal teröristlerle el ele, kol kola dolaşıyor. Bunlardan ülkeye fayda olmaz

Seçimden sonra ilk işlerimizden birisi aile kurumumuzu anayasal bir zemine oturtmak olacaktır.

Petrol, doğal gaz ve nükleer başta olmak üzere enerji alanındaki hamlelerimizi biliyorsunuz. Petrolü bulduk mu? Orayı teröristlerden arındırmasaydık, Gabar’da bu petrolü çıkartabilir miydik?

Hiçbir meseleyi görmezden gelmiyor, çözümü için çaba harcıyoruz. 28 Mayıs’tan sonra Türkiye Yüzyılı’nın sizlerle birlikte inşa edeceğiz.

Daha seçimi bile kazanmadan bu derece azgınlaşanlar Allah korusun, göreve gelseler milletimize nefes dahi aldırmazlar.

Okumaya Devam Et
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

Akşener’den CHP itirafı: Hayatımın en büyük pişmanlığı

Yayınlandı

Tarih

Editör

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında 6’lı masayı resmen dağıttı. Akşener, “Bu parti seçime girebilsin diye CHP’den 15 milletvekili istedik. Hayatımın en büyük pişmanlığıdır. Bundan sonra size hayatta başarılar diliyorum.” dedi.

Partisinin olağan kurultayında açıklama yapan İyi Parti Genel Başkanı Akşener, CHP’ye ilişkin çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Akşener, “Bu parti seçime girebilsin diye CHP’den 15 milletvekili istedik. Hayatımın en büyük pişmanlığıdır. Bundan sonra size hayatta başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Okumaya Devam Et

Siyaset

Numan Kurtulmuş, Mevlana Müzesi’ni ziyaret etti

Yayınlandı

Tarih

Editör


TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Önümüzdeki dönemde TBMM’nin çalışmalarında buradan ve milli değerlerimizden aldığımız güçle, Türkiye’nin daha da yücelmesi ve yükselmesi, Türkiye’nin cumhuriyetimizin ikinci asrında sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye’nin yüz yılı olması için gayretle mücadele edeceğiz.” dedi.

Kurtulmuş, bir dizi ziyaret için geldiği Konya’da, tarihi Alaaddin Camisi avlusunda Selçuklu Sultanları Türbesi Nöbet Değişimi Töreni’ne katıldı.

Daha sonra Mevlana Müzesi’ni ziyaret eden Kurtulmuş, Hazreti Mevlana’nın sandukası başında dua etti, müzedeki vatandaşlarla sohbet etti.

Kurtulmuş, burada yaptığı açıklamada, Konya’da Anadolu irfanının önemli temsilcileri Hazreti Mevlana ile Şemsi Tebrizi’nin Anadolu’nun manevi mayasını yoğuran büyük zatlar olduğunu söyledi.

Alaaddin Tepesi’ndeki Sultanlar Türbesi’nde, bin yıldır bu yurdu millete vatan kılan Selçuklu sultanlarının kabirlerini ziyaret ettiklerini anımsatan Kurtulmuş, şunları belirtti:

“Anadolu’da illerimizde yapacağımız programların başlangıcını Konya’dan yapmış olduk. Önümüzdeki dönemde TBMM’nin çalışmalarında buradan ve milli değerlerimizden aldığımız güçle, Türkiye’nin daha da yücelmesi ve yükselmesi, Türkiye’nin cumhuriyetimizin ikinci asrında sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye’nin yüzyılı olması için gayretle mücadele edeceğiz. Bu vesileyle hem bizim millet geleneğimizin, devlet geleneğimizin önemli temsilcilerini saygıyla anıyoruz. Hem de Anadolu’nun mayasını, irfan hamuruyla yoğuran büyüklerimizi saygıyla, şükranla yad ediyoruz.”

Kurtulmuş, daha sonra Şemsi Tebrizi Türbesi’ni ziyaret etti.

Okumaya Devam Et

Siyaset

Türkiye elektronik seçime hazırlanıyor

Yayınlandı

Tarih

Editör

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, Türkiye’nin elektronik seçime geçmesinin şart olduğunu söyledi. Yener, yerel seçimlerden sonra çalışmaların hız kazanacağını açıkladı.


Elektronik seçim sistemi, ABD, İsviçre, Estonya, Brezilya gibi birçok ülkede kullanılıyor.

TRT Haber’den aktarılana göre, Türkiye’de bu konuda önümüzdeki günlerde somut adımlar atılacak. Sistem hakkında konuşan Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, Türkiye’nin bu sisteme geçmesinin şart olduğunu, yerel seçimlerden sonra çalışmaların hız kazanacağını söyledi.

Elektronik seçim sistemine geçilmesi için yasal düzenleme gerekiyor. Bunun için de parlamentoda grubu bulunan siyasi parti temsilcileriyle görüşme yapılması planlanıyor. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Yener, yasal düzenlemenin yapılması halinde elektronik seçim sistemine geçilebileceği görüşünde.

E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILABİLİR

Yener’e göre, elektronik seçim sisteminde Estonya iyi bir noktada. Estonya ile birlikte sistemi kullanan bazı ülkelerde inceleme yapılması da gündemde.

Yener, mühendislerle birlikte teknik altyapıya bakıldıktan sonra bir rota çizileceğini ifade ederek, seçimlerin e-Devlet üzerinden de olabileceğini vurguladı.

İLK ETAPTA YURT DIŞINDAKİ SEÇMEN ÜZERİNDEN DENENEBİLİR

Elektronik seçim sisteminin nasıl uygulanabileceğine dair de bilgi veren Yener, pilot bölge seçilebileceğine işaret etti, ilk planda yurt dışı seçmenin bu sistemde oy kullanması seçeneğinin değerlendirilebileceğini söyledi.

Elektronik oylama sistemine geçilmesi halinde Türkiye büyük bir maddi külfetten kurtulacak. Ayrıca seçmenler için yeni sistem büyük bir kolaylık olacak.

Okumaya Devam Et

Çok Okunanlar