Bizi Takip Edin

Spor

Galatasaray’da başkanın görev süresi değiştirildi

Yayınlandı

Tarih

Galatasaray Kulübü’nde düzenlenen olağan genel kurulda, başkan ve yönetim kurulunun görev süresi değiştirilirken, bazı önemli maddelerde de değişikliğe gidildi.

Galatasaray Kulübü’nde tüzük tadil tasarısının görüşüldüğü olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı.

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Oditoryum Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda, yönetim kurulu ve diğer kurulların görev sürelerinin üç yıldan iki yıla indirilmesi, yıllık olağan genel kurullarda mali ve idari bakımdan ayrı yapılan ibra uygulamasının tek bir ibra oylaması şeklinde düzenlenmesi, kulüp faaliyet yılının Galatasaray Sportif AŞ faaliyet yılı ile uyumlu olarak 1 Haziran tarihinde başlayıp, 31 Mayıs tarihinde sona erecek şekilde değiştirilmesi ve kurumsal takvimin buna uygun olarak güncellenmesi gibi maddeler kabul edildi.

Kulüp Başkanı Dursun Özbek, oylamanın ardından yaptığı teşekkür konuşmasında çok duygulu olduğunu dile getirerek, “Bugün sizlerin önüne tüzük değişikliği için bazı maddeler getirdik. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Galatasaray’da oluşturmak istediğimiz hava, sevgi ikliminin vücut bulduğu için çok sevinçliyim. Duygusal bir durumdayım, duygularımı ifade etmekte zorlanıyorum. Size ne söz verdiysek ne vadettiysek hepsini harfi harfine yerine getireceğimizden emin olun. Bunun için ant içtik. Size mahcup olmamak için elimizden gelen her şeyin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Faaliyetlerimizin meyvesini inşallah bu sezon toplayacağız. Biz sizden kuvvet ve cesaret alıyoruz. Şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ediyorum. Yaşasın Galatasaray.” ifadelerini kullandı.

Konuşması uzun süre ayakta alkışlanan Özbek, üyelere alkışla karşılık verdi.

Galatasaray Kulübünün tüzük tadil kongresi yaklaşık bir saate tamamlandı. Kulüpte genel kurullar genelde çok uzun sürerken, bir toplantının bu kadar kısa sürede bitmesi bazı üyeler tarafından da şaşkınlıkla karşılandı.

Okumaya Devam Et
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spor

Ümitler Avrupa Judo Şampiyonası’nda altın madalya kazandı

Yayınlandı

Tarih

Editör

Portekiz’de düzenlenen Ümitler Avrupa Judo Şampiyonası’nda milli sporcu Sinem Oruç, altın madalya elde etti.

Türkiye Judo Federasyonunun açıklamasına göre, Odivelas kentinde devam eden organizasyonda Sinem Oruç, kadınlar 63 kilo finalinde Hırvat Jana Cvjetko’yu yenerek şampiyon oldu.

Böylece Türkiye’nin organizasyondaki madalya sayısı 1 altın ve 2 bronz olmak üzere 3’e yükseldi.

Şampiyonada daha önce milli judocular Begümnaz Doğruyol ve Rahime Ercin bronz madalya kazanmıştı.

Okumaya Devam Et

Spor

3. Avrupa Oyunları’nda Mete Gazoz oyunlar rekoru kırdı

Yayınlandı

Tarih

Editör

Polonya’da devam eden 3. Avrupa Oyunları’nın okçuluk branşında milli sporcu Mete Gazoz, klasik yay sıralama yarışlarında oyunlar rekoru kırdı.

Krakow’daki Plaszowianka Okçuluk Parkı’nda okçuluk müsabakaları başladı.

Olimpiyat şampiyonu milli sporcu Mete Gazoz, erkekler klasik yayda 47 sporcunun katıldığı sıralama yarışlarında kendisine ait Avrupa Oyunları rekorunu tekrar kırmayı başardı.

Başarılı sporcu, 2019’daki Avrupa Oyunları’nda sıralama yarışlarında 685 puan alarak rekorun sahibi olmuştu. Mete, Krakow’da sıralama atışlarında 692 puana ulaşarak birinci oldu ve rekorunu geliştirdi.

Makaralı yay kadınlarda ise Hazal Burun, 705 puanla sıralama atışlarında 15 sporcu arasında 5. oldu.

Eleme maçları klasik yay erkeklerde 26 Haziran’da, kadınlar makaralı yayda ise 27 Haziran’da yapılacak.

Okumaya Devam Et

Spor

2025 FIFA Kulüpler Dünya Kupası, ABD’de düzenlenecek

Yayınlandı

Tarih

Editör

FIFA, 2025’te ilk kez 32 takımın katılımıyla düzenlenecek FIFA Kulüpler Dünya Kupası’na ABD’nin ev sahipliği yapacağını açıkladı.

FIFA’dan yapılan açıklamaya göre ABD, konsey toplantısında oy birliğiyle alınan kararla Haziran-Temmuz 2025’te gerçekleştirilecek FIFA Kulüpler Dünya Kupası’nın ev sahibi olarak belirlendi.

Her sene 7 kulübün katılımıyla düzenlenen turnuvanın 2025’ten itibaren 32 takımla 4 yılda bir yapılmasına karar verilmişti.

Bu yıl mevcut formatta son kez oynanacak FIFA Kulüpler Dünya Kupası, 12-22 Aralık’ta Suudi Arabistan’da gerçekleştirilecek.

Okumaya Devam Et

Çok Okunanlar