Bizi Takip Edin

Siyaset

İYİ Parti’den büyük kopuşlar… Bunların hepsi MHP’ye geldi

Yayınlandı

Tarih

Kocaeli’de İYİ Parti’den MHP’ye katılanlara rozetleri takıldı.


MHP Kartepe İlçe Başkanlığı tarafından Acısu Kültür Merkezi’nde “Kartepe Kaptanını Kucaklıyor” programı düzenlendi.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, burada yaptığı konuşmada, Kocaelispor’a transfer olduğu günden beri kentte gördüğü ilgiyi başka hiçbir yerde görmediğini belirterek, buna layık olmak için elinden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğini söyledi.

Bir ayı aşkındır seçim kampanyası yürüttüklerine değinen Sancaklı, hem fiziken hem de ruhen biraz yorulduğunu fakat sahadaki tecrübelerinden pazar günü çıkacak sonucu gördüğü için hiçbir yorgunluğunun kalmadığını kaydetti.

Sancaklı, bunun son bir hafta içerisindeki üçüncü üye katılım programı olduğunu dile getirerek, “Çayırova’da, Körfez’de ve şimdi de Kartepe’de. Yüzlerce insan, üç ilçeden 1000 civarında yeni üye katılımı… Ciddi manada sayı olarak İYİ Parti’den bize katılımların olması bizi çok mutlu etti.” diye konuştu.

“İYİ Parti’den büyük kopuşlar oldu”

MHP’den ayrılan bazı kardeşlerinin İYİ Parti’ye gittiğini aktaran Sancaklı, “Bize küsmüştür veya orada bir istikbal görmüştür. Bunların hepsi normal ama İYİ Parti gibi bir partinin bu altılı masanın içinde olup üstüne de PKK’nın temsilcisi HDP’nin de beraber olduğu bir ittifakın içinde olması, hepimizi yaralamıştır. Oraya giden kardeşlerimizin de bunu fark ettiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Sancaklı, MHP’nin artık Kocaeli’den sadece kendisini milletvekili olarak Ankara’ya göndermeyeceğini dile getirerek, şöyle devam etti:

“Bundan emin olabilirsiniz. En azından bir sağıma, bir soluma iki kardeşimi alarak da bundan sonra Milliyetçi Hareket Partisi Ankara’da en az 3 milletvekiliyle temsil edilecek. Bunu anketler gösteriyor. Sahada gördüklerimiz onu gösteriyor. En son analizlerimizde şu görülüyor ki özellikle adaylar açıklandıktan sonra, İYİ Parti’nin listeleri açıklandıktan sonra İYİ Parti’den büyük kopuşlar oldu. Bunların hepsi Milliyetçi Hareket Partisi’ne geldi ve İYİ Parti’nin Kocaeli’de milletvekili çıkaramayacağını söylüyor.”

Partisinin Kocaeli’de tarihinin en yüksek oyunu alacağını dile getiren Sancaklı, seçim akşamı en az 3 milletvekili aldıklarında İl Başkanlığında balkon konuşması yapacağını sözlerine ekledi.

Konuşmasının ardından Sancaklı, MHP’ye üye olanları tebrik ederek, rozetlerini taktı.

Program, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Okumaya Devam Et
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

Akşener’den CHP itirafı: Hayatımın en büyük pişmanlığı

Yayınlandı

Tarih

Editör

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında 6’lı masayı resmen dağıttı. Akşener, “Bu parti seçime girebilsin diye CHP’den 15 milletvekili istedik. Hayatımın en büyük pişmanlığıdır. Bundan sonra size hayatta başarılar diliyorum.” dedi.

Partisinin olağan kurultayında açıklama yapan İyi Parti Genel Başkanı Akşener, CHP’ye ilişkin çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Akşener, “Bu parti seçime girebilsin diye CHP’den 15 milletvekili istedik. Hayatımın en büyük pişmanlığıdır. Bundan sonra size hayatta başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Okumaya Devam Et

Siyaset

Numan Kurtulmuş, Mevlana Müzesi’ni ziyaret etti

Yayınlandı

Tarih

Editör


TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Önümüzdeki dönemde TBMM’nin çalışmalarında buradan ve milli değerlerimizden aldığımız güçle, Türkiye’nin daha da yücelmesi ve yükselmesi, Türkiye’nin cumhuriyetimizin ikinci asrında sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye’nin yüz yılı olması için gayretle mücadele edeceğiz.” dedi.

Kurtulmuş, bir dizi ziyaret için geldiği Konya’da, tarihi Alaaddin Camisi avlusunda Selçuklu Sultanları Türbesi Nöbet Değişimi Töreni’ne katıldı.

Daha sonra Mevlana Müzesi’ni ziyaret eden Kurtulmuş, Hazreti Mevlana’nın sandukası başında dua etti, müzedeki vatandaşlarla sohbet etti.

Kurtulmuş, burada yaptığı açıklamada, Konya’da Anadolu irfanının önemli temsilcileri Hazreti Mevlana ile Şemsi Tebrizi’nin Anadolu’nun manevi mayasını yoğuran büyük zatlar olduğunu söyledi.

Alaaddin Tepesi’ndeki Sultanlar Türbesi’nde, bin yıldır bu yurdu millete vatan kılan Selçuklu sultanlarının kabirlerini ziyaret ettiklerini anımsatan Kurtulmuş, şunları belirtti:

“Anadolu’da illerimizde yapacağımız programların başlangıcını Konya’dan yapmış olduk. Önümüzdeki dönemde TBMM’nin çalışmalarında buradan ve milli değerlerimizden aldığımız güçle, Türkiye’nin daha da yücelmesi ve yükselmesi, Türkiye’nin cumhuriyetimizin ikinci asrında sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye’nin yüzyılı olması için gayretle mücadele edeceğiz. Bu vesileyle hem bizim millet geleneğimizin, devlet geleneğimizin önemli temsilcilerini saygıyla anıyoruz. Hem de Anadolu’nun mayasını, irfan hamuruyla yoğuran büyüklerimizi saygıyla, şükranla yad ediyoruz.”

Kurtulmuş, daha sonra Şemsi Tebrizi Türbesi’ni ziyaret etti.

Okumaya Devam Et

Siyaset

Türkiye elektronik seçime hazırlanıyor

Yayınlandı

Tarih

Editör

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, Türkiye’nin elektronik seçime geçmesinin şart olduğunu söyledi. Yener, yerel seçimlerden sonra çalışmaların hız kazanacağını açıkladı.


Elektronik seçim sistemi, ABD, İsviçre, Estonya, Brezilya gibi birçok ülkede kullanılıyor.

TRT Haber’den aktarılana göre, Türkiye’de bu konuda önümüzdeki günlerde somut adımlar atılacak. Sistem hakkında konuşan Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, Türkiye’nin bu sisteme geçmesinin şart olduğunu, yerel seçimlerden sonra çalışmaların hız kazanacağını söyledi.

Elektronik seçim sistemine geçilmesi için yasal düzenleme gerekiyor. Bunun için de parlamentoda grubu bulunan siyasi parti temsilcileriyle görüşme yapılması planlanıyor. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Yener, yasal düzenlemenin yapılması halinde elektronik seçim sistemine geçilebileceği görüşünde.

E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILABİLİR

Yener’e göre, elektronik seçim sisteminde Estonya iyi bir noktada. Estonya ile birlikte sistemi kullanan bazı ülkelerde inceleme yapılması da gündemde.

Yener, mühendislerle birlikte teknik altyapıya bakıldıktan sonra bir rota çizileceğini ifade ederek, seçimlerin e-Devlet üzerinden de olabileceğini vurguladı.

İLK ETAPTA YURT DIŞINDAKİ SEÇMEN ÜZERİNDEN DENENEBİLİR

Elektronik seçim sisteminin nasıl uygulanabileceğine dair de bilgi veren Yener, pilot bölge seçilebileceğine işaret etti, ilk planda yurt dışı seçmenin bu sistemde oy kullanması seçeneğinin değerlendirilebileceğini söyledi.

Elektronik oylama sistemine geçilmesi halinde Türkiye büyük bir maddi külfetten kurtulacak. Ayrıca seçmenler için yeni sistem büyük bir kolaylık olacak.

Okumaya Devam Et

Çok Okunanlar