Bizi Takip Edin

Türkiye

Yavuz Bingöl, depremzedelere moral etkinlikleri düzenliyor

Yayınlandı

Tarih

Sanatçı Yavuz Bingöl, 6 Şubat’taki depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta afetzedelerin motivasyonlarının artırılması amacıyla etkinlikler düzenliyor. Sanatçı Yavuz Bingöl, 6 Şubat’taki depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta afetzedelerin motivasyonlarının artırılması amacıyla etkinlikler düzenliyor.

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği illerde birçok yapı yıkıldı veya zarar gördü.

Depremlerin ardından kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, gönüllüler, vatandaşlar ve birçok sanatçı depremzedelerin yardımına koştu.

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a gelen sanatçı Yavuz Bingöl de Vali Saim Çotur Stadı’nda kurulan çadır kentte oluşturulan etkinlik alanında gün boyu çocuklar ve yetişkinlere yönelik etkinlikler gerçekleştiriyor.

Çocuklara çadırdaki dev ekranlarda çizgi film ve kukla gösterileri, ailelerine de sinema filmleri izletiliyor.

Zaman zaman çocuklara çeşitli hediyeler dağıtan Bingöl, günün çoğunluğunu yetişkinlerle sohbet ederek geçiriyor.

çocukların depremin izlerinden uzak tutulması amacıyla etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Çocukların tramvayı atlatmaları için sanatın bütün alanlarını kullandıklarını ifade eden Bingöl, etkinliklerle çocukların yüzlerinin güldüğünü kaydetti.

Bingöl, çocukların tanıdık bir yüz gördüğünde gözlerinin pırıl pırıl olduğunu dile getirerek, “Etkinlikleri hiç kaçırmıyorlar. Çocuklar çizgi filmlerini, kukla gösterilerini izliyor. Akşam da anneleri, babaları, ablaları geliyor; onlara da sinema filmleri izletiyoruz. İnşallah bu yaraları hep birlikte el birliğiyle saracağız.” ifadelerini kullandı.

Deprem bölgesine gelen tüm sanatçılara teşekkür eden Bingöl, gelemeyenleri de bölgeye davet etti.

Bingöl, çocuklarla çok güzel anılar biriktirdiğini anlatarak, “Çocuklar bazen ‘ben seni bir yerden tanıyorum’ diyor, beni çıkarabilmesi için ona ipuçları veriyorum. Bazıları hemen tanıyor, ‘Sen bir dizide mi oynuyordun?’ diyor. Çocuklar aslında anneleri, babaları, büyükleri gibi pek çok şeyin farkında değil ama anneleri, babaları onları bu travmadan ayrı tutmak, uzaklaştırmak için bu tür etkinlik çadırlarına getiriyorlar.” dedi.

Bir daha böyle felaketler yaşanmaması için dua ettiğini belirten Bingöl, şöyle devam etti:

“Allah bir daha bizlere böyle acılar yaşatmasın. Vatandaşlarımız acılarını dile getiriyor. Sarılıp ağlıyorlar, insanlar kendi acılarına ağlayamamışlar. Ceylan, köyde 15 yaşında kızını kaybetmiş bir anne; ‘kendi acıma ağlayamadım çünkü yan komşum 7 kişiyi kaybetmişti’ diyor. İnsanlar böyle sevdiği sanatçıları, tanıdık yüzleri gördükleri zaman hem çok mutlu oluyorlar hem de sizle dertleşiyorlar. Devletimiz güçlü, milletimiz bu dayanışmayı her felakette gösteriyor. Emin olun böyle bir deprem Amerika’nın 11 eyaletinde olsa insanlar sokaklarda çığırırdı. Ama bizim milletimize özgü o dayanışma ruhunu her zaman görebiliyoruz.”

Çocuklardan Hacer Kel ise Yavuz Bingöl’ü gördüğü için çok mutlu olduğunu ve ilk kez bir sanatçıyla fotoğraf çektirdiğini söyledi.

Okumaya Devam Et
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

Bakan Yerlikaya aranan 3 bin 97 kişinin yakalandığını açıkladı

Yayınlandı

Tarih

Editör

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının eş zamanlı operasyonları sonucu 1190’ı hükümlü 1907’si yakalama emri ile aranan toplam 3 bin 97 kişinin yakalandığını bildirdi.Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde düzenlenen aranan şahıslar uygulamasına ilişkin bilgi verdi.

Yerlikaya, paylaşımında şunları kaydetti:

“Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı sorumluluk bölgelerinde eş zamanlı olarak yapılan aranan şahıslar uygulamasında 8 bin 780 ekip, 30 bin 986 personelimiz görev aldı. Uygulama sonucunda; 1190’ı hükümlü 1907’si yakalama emri ile aranmakta olan toplam 3 bin 97 şahıs yakalandı. Ayrıca 7’si çocuk 16 kayıp bulundu. Operasyona katılan, ülkemizin huzur ve güvenliğinin teminatı kahramanlarımızı tebrik ediyorum.”

Okumaya Devam Et

Türkiye

AnadoluJet, İzmir-Bakü uçuşlarına başladı

Yayınlandı

Tarih

Editör

Türk Hava Yolları’nın (THY) markası AnadoluJet, Anadolu’yu dünyaya bağlama hedefleri doğrultusunda İzmir’den Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye sefer başlattı.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, 16 Haziran itibarıyla İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı arasında karşılıklı gerçekleşecek uçuşlar, haftanın 3 günü icra edilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Genel Müdür (Ticari) Yardımcısı Kerem Sarp, kardeş ülke Azerbaycan’la olan bağları yeni uçuş noktasıyla daha da güçlendirmekten duyduğu memnuniyete dile getirerek “Bir millet iki devlet olarak gördüğümüz kardeş halkları, başkent Bakü’ye İstanbul ve Ankara’dan sonra İzmir üzerinden bağlayarak, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ticari ve kültürel dostluğun da pekişmesine imkan sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakü’nün çamur volkanları turistlerin ve araştırmacıların ilgisini çekiyor

Kafkasya’nın en önemli kültür ve ticaret merkezi olma özelliği ile ön plana çıkan Bakü’de, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) Dünya Mirası Listesi’ne giren “Şirvanşahlar Sarayı”, “Kız Kalesi” ve tunç devrine ait silah ve süs eşyaları bulunduran “Kobustan Şehir Parkı” ziyaretçi akınına uğruyor.

Şifa kaynağı olduğu düşünülen çamur volkanları ise turistlerin ve araştırmacıların ilgisini çekiyor. Başkent Bakü, AnadoluJet misafirperverliğiyle keşfedilmeyi bekliyor.

AnadoluJetI’in İzmir-Bakü uçuşlarına ilişkin ayrıntılı bilgiye “anadolujet.com” internet adresinden ve “0850 333 2 538” numaralı çağrı merkezinden ulaşabiliyor.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Pençe-Kilit bölgesinde çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

Yayınlandı

Tarih

Editör

Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe-Kilit Operasyonu ile Hakurk bölgelerinde teröristlerce kullanılan mağarada çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Pençe-Kilit Operasyonu ve Hakurk bölgelerindeki arama-tarama sırasında 1 Dragunov keskin nişancı tüfeği, 1 AKS-102 piyade tüfeği ve 50 mühimmatı,1 Zagros keskin nişancı tüfeği, 7 el bombası, 1 AT-4 tanksavar silahı lançeri, 5 şarjör, 150 mermi, 1 lazer işaretleyici, 2 gece görüş cihazı, 3 kamera, 1 termal şemsiye, 4 sırt çantası, muhtelif yaşam malzemesi bulundu.

Okumaya Devam Et

Çok Okunanlar