Bizi Takip Edin

Gündem

Ümit Özdağ nerede hata yaptı?

Yayınlandı

Tarih

Usta gazeteci İsmail Türk Ülkücü camianın nabzını tutmaya devam ediyor

Demokrasi görünümlü oyun ile Erdoğan’ın önünü açmak çabası belki büyük bir şüphe suçlama olabilir ama çocukların bile yapmayacağı hatalara baktığımızda kimin nerelere çalıştığına dair birtakım emareler bulabilirsiniz.

Öz eleştiriye var mısınız? Seçim öncesi konuşmamak için kendimizi tuttuğumuz, ama sonucu öngörüp zaman zaman bu hale gelmeyelim diye yaptığımız itirazlarımızla bizi trollerin önüne atan Ümit Özdağ’ın politik hataları üzerine konuşma zamanı gelmiştir.

Ümit Özdağ’ın yanında zaaflarına kaprislerine itiraz edenlerle alakalı önce yıprat sonra yoket mantığıyla hareket edip, vedalaşırken algıya yenildiniz söylemi olur.

Kim algıya yenildi, kimler Türk Milliyetçilerini algıya kurban etti değerlendirmeliyiz. Algıya yenilen biz miyiz, bu metot yüzünden Türkiye’nin geleceği mi diye soracak olduğumuzda seçmenin dün verdiği cevabı anlamak gerekir!

Ümit Özdağ imza toplayamam kaygısıyla tabiri caize kapı kapı gezerek aday aramış, ama ne hikmetse son geldiği kapıya ilk başta gelmesini şahsi hırsları engellemiştir.

14 Mayıs’ta Türk Milliyetçilerinin adayının 5,20 alması sevinilecek değil ağlanacak bir haldir; ayrıca Zafer Partisi yola çıktıktan sekiz ay sonra Türkiye’de 7.08’ler de bahsedilen başarıya koşan bir parti iken ikiye düşmesini sorgulamak ve suçlusunu bulmak lazım.

Bunun tek sorumlusu Ümit Özdağ’dır.

Sizce kaybedilen beş puan nereye gitmiştir?

Daha önceki CB adaylığında, İnce ne marifet göstermiştir?

Seçmenin ona emanet ettiği oyu nerede nasıl muhafaza etmeye çalışmıştır ki bizim önümüze ittifak ortağı ve CB adayı olarak çıkartma kararı vermiştir? Hem de yetkili kurulların itirazlarına rağmen.

Ümit Özdağ, kendisine verilen oyları korumak için muhafaza etme derdinde dahi olmamış İnce’yi milliyetçi aday olarak pompalamış olsa da daha sonra belediye yollarına düşüp lüzumsuz bir şekilde Mansur Yavaş ismi ile ısrarlı bir şekilde aday arayarak ittifakın kurulmadan dağılmasına sebep olmuştu.

Siyasette ittifaklar kurulur ve dağılır ama bu “ben gündelik siyaset yapmıyorum bir gelecek planlıyorum” diyen Türk Milliyetçilerinin liderliğine soyunan kişinin yapabileceği hatalar değildi.

O kadar ciddiyetsiz bir tablo oluşturmuştu ki, bu sözde ittifak WhatsApp mesajıyla liseli sevgililerin ayrılması gibi kurulmadan dağıldı.

Eğer Ümit Özdağ egolarına yenik düşmeyip, en baştan elini taşına altına koyup; Milliyetçi bir aday çıkmazsa ben aday olacağım diyen Sinan Oğan ile birlikte yol yürüyecek olgunlukta olsaydı bugün adayımızın %15 üzeri oyla siyasette yer bulacağı herkesçe malumdur.

Bu seçimde 3. yol açacağım söylemini diline pelesenk yapan Özdağ, Türk Milliyetçilerinin umudunu ve direncini zayıflatmıştır.

Hep birlikte hatırlayalım deprem bölgesinde yaptıkları gerekli gereksiz bir devlet adamı tavrına yakışmayacak şekilde üslupla durmadan Süleyman Soylu kavgası faydadan çok zarar getirmiştir.

Suriyeli göçmenlerin ülkemizi adeta işgal ettikleri demografik yapıyı bozacakları uyarımız yerli yerinde doğru bir hamleydi ama onu da sulandırdık işi insani boyuttan evrensel hukuktan çıkartarak saçma sapan gençlerin gönlünü hoş edecek marjinal ve militarist söylemler işi özünden koparmıştır.

Ortaya büyük üçüncü umut olarak çıkan Zafer hareketi Ümit Özdağ yüzünden kaybeden Türk Milliyetçileri olmuştur.

Bu kayıp bu seçimlik olmuştur Türk milliyetçileri yeni bir yol bulmak zorundadırlar bulacaklardır Türk milliyetçilerine en büyük kötülük umutsuzluk yaymaktır.

İsmail Türk

Okumaya Devam Et
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

İstanbul Barosu: LGBT Aile ve kamu düzeni için büyük bir tehdit

Yayınlandı

Tarih

Editör

İstanbul Barosu ‘onur haftası’ adı altında gerçekleştirilen LGBT propagandasına yaptıkları açıklamayla sert tepki gösterdi. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda, “LGBTİ+ propagandasıyla yapılan ifsadın milletimizin inancına, örfüne, değerlerine, aile yapısına aykırı olduğu tartışmasızdır. Çeşitli medya mecraları aracılığıyla özellikle henüz cinsel bilinç ve kimlikleri oturmamış çocuklar bu propagandaya maruz bırakılmaktadır. Bu yönüyle aile ve kamu düzeni için de büyük bir tehdittir.” ifadelerine yer verildi.

İstanbul 2 Nolu Barosu Başkanı Av. Yasin Şamlı, resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşımda bulundu. İstanbul Barosu ‘onur haftası’ adı altında gerçekleştirilen LGBT propagandasına ilişkin mesaj yayımladı.

Twitter’dan yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizde bazı meslek kuruluşlarının da dahil olduğu onur haftası adı altında yapılan LGBTİ+ propagandası, bütün insanlığı etkilemeye yönelik dünya genelinde yürütülen emperyalist büyük bir projenin küçük parçasıdır. Bu plan, bütün insanlığın geleceğini tehdit etmektedir. Konunun insan hakları kavramıyla birlikte ele alınması, bilerek veya bilmeyerek bu propagandaya alet olmaktır. Aynı zamanda ciddi bir tenakuz oluşturmaktadır. Zira bütün hukuk normları ve hukuk mekanizmalarının varlık ve meşruiyet sebebi; hakların korunması, ihlal edilmiş ise yerine getirilmesi ve adaletin sağlanmasıdır. Diğer bir ifade ile hukukun amacı, varlık lehine işleyen kusursuz düzenin korunmasıdır.

Pozitif hukuk normları açısından baktığımızda; Anayasa’nın “Kişinin Dokunulmazlığı, Maddi ve Manevi Varlığı” başlıklı 17. maddesi “Herkes, yaşama, maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkına sahiptir. Tıbbi zorunluluklar ve kanunda yazılı haller dışında, kişinin vücut bütünlüğüne dokunulamaz; rızası olmadan bilimsel ve tıbbi deneylere tabi tutulamaz.” hükmünü taşımaktadır. Bu madde kişinin maddi ve manevi varlığının korunması için devlete de sorumluluk yüklemektedir. Kişinin bedensel ve ruhsal sağlığının korunmasında bütün kamu kurumları görevlidir. Yapılan bu propagandalar aynı zamanda Anayasa’da belirtilen kişinin maddi ve manevi bütünlüğünün korunması hakkının ihlalidir.

İnsanların cinsiyetleri doğuştan gelen vazgeçilmez bir haktır. Aynı zamanda insan neslinin devamını ve düzenini sağlayan unsurdur. Doğuştan gelen bu hak ve gerçek ile mücadele etmek, onu tağyir etmeye çalışmak hem bireysel olarak bizatihi söz konusu insanların hem de bütün insanlığın haklarının ihlalidir. Daha kesin bir ifade ile insan neslinin ifsadıdır.

Yaratılıştan gelen büyük düzen ile mücadele edilmesini modernlik veya gelişme olarak gören anlayış; önce insan haklarını ihlal etmiş, insanlık tarihi boyunca büyük soykırım ve katliamlar yapmış, ikinci sınıf gördüğü insanları öldürmüş veya köleleştirmiştir. İnsan hakları kavramı, bunun gibi büyük dramlar sonrasında ortaya çıkmış ve zaman içinde sistemleştirilmiştir.

LGBTİ+ propagandasıyla yapılan ifsadın milletimizin inancına, örfüne, değerlerine, aile yapısına aykırı olduğu tartışmasızdır. Çeşitli medya mecraları aracılığıyla özellikle henüz cinsel bilinç ve kimlikleri oturmamış çocuklar bu propagandaya maruz bırakılmaktadır. Bu yönüyle aile ve kamu düzeni için de büyük bir tehdittir.

İstanbul 2 Nolu Barosu olarak; ailenin, toplumun ve bütün insanlığın bu ve benzeri tehditlerden korunması için üzerimize düşen her şeyi eksiksiz olarak yapacağız.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Okumaya Devam Et

Gündem

15 milyon emekliye müjde! En düşük emekli maaşı netleşiyor

Yayınlandı

Tarih

Editör

Enflasyon, fiyat artışları derken emekli ve memur maaşlarına yapılacak zam oranları merak ediliyor. Buna ilişkin uzman görüşleri var. İşte o rakamlar…

2023 Haziran ayının enflasyon oranları açıklandıktan sonra, emeklilerin temmuz ayında alacakları zam oranları da belirlenecek. Enflasyon oranları her ayın 3’ünde açıklanıyor ve eğer 3’ü hafta sonuna denk geliyorsa, enflasyon oranları ilk iş gününde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından duyuruluyor. Haziran ayı enflasyon rakamları 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü saat 10.00’da TÜİK tarafından açıklanacak. Son 6 aydaki enflasyon oranı ve refah payı dikkate alınarak emekli maaşlarına yapılacak zam oranı belirlenecek. İşte detaylar…

ENFLASYON NEDENİYLE ZAM ORANLARIN NE OLACAĞI MERAK EDİLİYOR

Medyatava’da yer alan haberlere göre, emekli maaşlarına kademeli olarak artış yapılması planlanıyor. Emekli maaşlarının yükseleceği konuşuluyor. Emekli maaşlarına yüzde 35 lik zam yapılacak. Ayrıca, en düşük emekli maaşının da güncellenerek 7 bin 500 TL’den 10 bin TL’nin üzerine çıkması bekleniyor.

Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından 5 Temmuz 2023 Çarşamba günü, emekli ve memur maaşlarına yapılacak zam oranları da duyurulması bekleniyor. Bu haberler, milyonlarca emekli vatandaşın zam oranlarını ve maaşlarını takip ettiği önemli gelişmeler olarak karşımıza çıkıyor.

Temmuz ayında memur maaşlarına yapılacak zam oranı, asgari ücret zammının ardından merak konusu oldu. Yeni asgari ücret yüzde 34 oranında artarak 11 bin 402 TL net, 13 bin 414 TL brüt seviyesine yükseldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük memur maaşının 22 bin TL olacağını açıkladı. Memur zammıyla ilgili son dakika gelişmelerine göre, enflasyon farkı da dikkate alındığında temmuz ayında memurların alacağı zam oranı yüzde 13.26 oldu.

Araştırmalar ve açıklamalar, memur ve emekli maaşlarının beklentileri karşılayacağını gösteriyor. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, memur zammıyla ilgili olarak teknik çalışmaların yapıldığını ve Cumhurbaşkanının vaat ettiği zam oranının gerçekleştirileceğini belirtti. Memur zammı oranları, toplu sözleşmelere göre belirleniyor ve enflasyon farkı da maaşlara yansıtılıyor. Ayrıca, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarının temmuz ayında en az yüzde 15.21 oranında zamlanması bekleniyor. En düşük emekli aylığı şu anda 7.500 TL olarak uygulanıyor ve enflasyon farkı zammı kök aylıklara yapılacak. Temmuz ayında memur maaşlarına ve emekli aylıklarına yapılacak zamlar, enflasyon oranlarına ve toplu sözleşmelere bağlı olarak belirlenecek.

Okumaya Devam Et

Gündem

Rusya’da darbe girişimi

Yayınlandı

Tarih

Editör

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kısa süre sonra açıklama yapacağını söyledi

Kremlin’den yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kısa süre içinde televizyonda konuşma yapacağı duyuruldu.

Okumaya Devam Et

Çok Okunanlar